Etusivu

Säännöt

Tuloksia

Osallistuvat ponit

Kilpailu 2010

Yhteystiedot

TAPIOLA PONIBREEDERS 2010

TAPIOLA PONIBREEDERS – KASVATTAJAKILPAILU HÄMEENLINNASSA 28-29.8.2010


TULOKSET KILPAILUPÄIVÄ 2, SUNNUNTAI 29.8.2010

5-vuotiaat, kouluratsastus

I Ilosg Calon - Siiri Kyrö 70,2%

II Fuzzydice - Pauliina Lampela 62,6%

3. Misskärrs Gibson - Siiri Kyrö 61,8%

4. Spring's Aoife - Anna Kärkkäinen 61,2

5. Doyher Thunderbarr - Anna Kärkkäinen 58,8%

6. Arvilan Melinda - Annaleena Virtanen 53,2%

7. Mistaka Fantasy - Emilia Hietanummi 42,6%


6-vuotiaat, kouluratsastus

I Streamside Beverley - Anna Kärkkäinen 63,629%

II Klockas Emir - Kirsi-Marja Toivonen 56,923%

3. Goldencoast Emmanuelle - Linda Karvonen 55,769%

4. Cuain Caireach - Johanna Rekola 55,385%

5. Merryhill's Samwise - Hilla Turtiainen 48,654%

6. Ferreo Duchess - Christina Öling 48,462%


5-vuotiaat, esteratsastus

I The Next Best Thing - Heidi Heikkilä 0 vp

I Hop O'My Thumb - Anna Kärkkäinen 0 vp

3. Ohana Andromera - Hanna Koli 4 vp

4. Rockfield Honesty - Hanna Koli 12 vp


6-vuotiaat, esteratsastus

I Jedidjan Abigail - Helina Pohjola 0 vp

2. Gleeful Zircon - Laura Luukkonen 4 vp

3. S.W. Partytime - Tiina Nyholm hyl

TULOKSET KILPAILUPÄIVÄ 1, LAUANTAI 28.8.2010

5-vuotiaat, kouluratsastus

I Misskärrs Gibson - Siiri Kyrö 70,0%

II Ilosg Calon - Siiri Kyrö 68,636%

III Doyher Thunderbarr - Anna Kärkkäinen 67,5%

4. Ohana Andromera - Hanna Koli 67,273%

5. Fuzzydice - Pauliina Lampela 65,909%

6. Spring's Aiofe - Anna Kärkkäinen 62,045%

7. Arvilan Melinda - Annaleena Virtanen 60,0%

8. Rockfield Honesty - Hanna Koli 58,864%

9. Mistaka Fantasy - Emilia Hietanummi kesk.


6-vuotiaat, kouluratsastus

I Streamside Beverley - Anna Kärkkäinen 65,4%

I Klockas Emir 33 NF - Kirsi-Marja Toivonen 65,4%

3. Goldencoast Emmanuelle - Linda Karvonen 62,8%

4. Cluain Caireach - Johanna Rekola 56,4%

5. Gleeful Zircon - Laura Luukkonen 54,6%

6. Merryhill's Samwise - Hilla Turtiainen 53,8%

7. Ferreo Duchess - Christina Öling 50,0%


5-vuotiaat, esteratsastus

I Ohana Andromera - Hanna Koli 0vp

I The Next Best Thing - Heidi Heikkilä 0 vp

3. Ilosg Calon - Emmiina Kilpinen 4vp

3. Hop O'My Thumb - Anna Kärkkäinen 4vp

5. Rockfield Honesty - Hanna Koli 16vp


6-vuotiaat, esteratsastus

I Gleeful Zircon - Laura Luukkonen 0 vp

I Jedidjan Abigail - Helina Pohjola 0vp

3. S.W. Partytime - Tiina Nyholm hyl.

3. Ferreo Duchess - Sofia Öhling hyl.


Tämän kilpailuvuoden 6-vuotiaat ovat keränneet 4890 euron rahapotin (potti sisältää kilpailusta jättäytyneiden ponien suorittamat maksut), josta palkintorahana jaetaan sääntöjen mukaan 92% eli 4498,80 euroa.
Tämä palkintopotti jaetaan tasan este- ja kouluratsastuksen välillä niin että kummankin lajin palkintopottina on 2249,40 euroa.
Voittajan ja sijoittuneiden rahapalkinnon suuruus riippuu osallistuvien ponien määrästä per laji.

Tapiola Ponibreeders-säännöistä selviää jaettavan potin prosenttimäärät/sijoittunut.
Sijoittuneiden lukumäärä lasketaan SRL:n sijoittumissääntöjen mukaan. Kaikille osallistujille, myös ei-sijoittuneille, jaetaan Ponibreeders-ruusuke ja osallistumislaatta sekä sponsoreiden lahjoittamia esinepalkintoja.