Etusivu

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

Tulokset

Tapiola Ponibreeders-tulokset 2004

Ypäjä, 29-30.7.2004

6-vuotiaat, kouluratsastus

1 Kirjonurmen Suklaadonitsi NF - Anna Kärkkäinen 377 72,500 391 69,821 yht. 142,321%
Ekeholms Bacardi 6 NF - Rolökke Trude 146 NF - Peveril Probus NFH 17
kasv. Lahtinen Meija, Miia & Niina, Kuhmoinen
om. Lahtinen Meija, Miia & Niina, Kuhmoinen

2 Brisandro NF - Emilia Kaikkonen 352 67,692 366 65,357 yht. 133,049%
Kotimäen Menuett My Life 14 NF - RP Bricilla 445 NF - Merrie Matchless 9 NF
kasv. Tiainen Nina, Mäntyharju
om. Kaikkonen Emilia, Kello

3 V.K. Kalle - Emma Vehniä 335 64,423 380 67,857 yht. 132,280%
Bazuun SWE 22 NF - V.K. Garolina - Plovvangs Prix 11 NF
kasv. Kangas Veijo, Kihniö
om. Vehniä Emma, Sulkavankylä

4 Ellilän Margareta NF - Mia Ventoniemi 343 65,962 346 61,786 yht. 127,747%
Korholan Lumiukko 19 NF - Nathalie 448 NF - Ekeholms Bacardi 6 NF
kasv. Antonius-Klemola Kristiina & Klemola Anne, Toijala
om. Kajander Aila, Martinkylä

5 Michelangelo NF - Sari Aminoff 335 64,423 352 62,857 yht. 127,280%
Peveril Providence 16 NF - Veggerbys Mutzu 296 NF - Black Knight NFH 42
kasv. Niemi Leena & Tiina, Hämeenlinna
om. Niemi Leena & Tiina, Hämeenlinna

6 Valpu C - Anita Vuorinen 320 61,538 309 55,179 yht. 116,717%
Golddigger Laddie 9 C - Conneana 123 C - Ardnasillah O´Flaherty 5 C
kasv. Kulmala Heikki, Illo
om. Hietanen Anne, Mouhijärvi

7 Love Melodi NF - Birgit Rantanen 298 57,308 298 53,214 yht. 110,522%
Ricardo Zaccardi 15 NF - La Petite 351 NF - Papillon 4 NF
kasv. Nissinen Vilho, Nurmes
om. Pekkinen Tarja & Rantanen Birgit, Turenki

8 Scherzino NF - Kaisa Nurmi 288 55,385 288 51,429 yht. 106,813%
Ricardo Zaccardi 15 NF - Dolly Grey of Green Pastures 354 NF -Bright Spark of Wootton NFS 3825
kasv. Team Riitta Riikonen, Kestilä
om. Pajunen Eveliina & Tuulia, Turku

6-vuotiaat, esteratsastus

1 Klockas Zavannah NF - Charlotta Cederblom 0 - 8 - 8 yht. 16vp
Silverlea Snowstorm 12 NF - Smedhults Linda SWE 442 NF - Merrie Master RNF 11
kasv. Cederblom Gun - Britt, Pedersöre
om. Cederblom Cun - Britt, Pedersöre

2 Rainbow Warrior NF - Pirkko Hannula 0 - 10 - 10 yht. 20vp
Korholan Lumiukko 19 NF - Balmer Lawn Shirley Ann 362 NF - Satin Slipper of Thorneycr. NFS 3053
kasv. Gustafson Einar, Hiltulanlahti
Penttinen Margit, Hiltulanlahti

3 Cinzia's Paganini NF - Rauna-Maaria Näkkäläjärvi 0 - 14 - 14 yht. 28vp
Peveril Providence 16 NF - Cinzia Zaccardi 441 NF - Ekeholms Bacardi 6 NF
kasv. Team Riitta Riikonen, Kestilä
om. Viskari Pia, Ivalo

4 Marshland Shandy RP - Ellen Rydbeck 0 - 15 - 15 yht. 30vp
Primo SE OX STS R 79 - 1018 - Downhill Shawndelle 140 C - Kåsta Scaramouche 2 C
kasv. Rydbeck Cecilia, Parola
om. Rydbeck Cecilia, Parola

5-vuotiaat, kouluratsastus

1 Peasant Liquor WPB - Eva Maria Kontio 277 69,250 357 68,654 yht. 137,904%
Peacock 8 W - Quetsche - Kiva du Rouet XR-018457
kasv. Jaakkonen Päivi, Suinula
om. Kontio Eva Maria, Ylöjärvi

2 Pin Rock's Tony Dees WPB - Ville Vaurio 273 68,250 356 68,462 yht. 136,712%
Speyksb. Naturel 1 WPB - Highmead Penelope GBR - Small-Land Mambrino WP - BR 2020
kasv. Ristimäki Tiina, Saukkola
om. Vaurio Johanna, Perttula

3 Sypri C - Jaana Nikulainen 276 69,000 350 67,308 yht. 136,308%
Ard Ri Cunga IRL 11 IC - Jamina 93 C - Brantshammar Julius 4 C
kasv. Syrjälä Asko, Kannus
om. Harju Johanna, Uusikaarlepyy

4 Moondelight Lion King WD - Laura Kauppinen 272 68,000 346 66,538 yht. 134,538%
Kotimäen Regent 2 WD - Cathael Lisa GB 4 WD - Tireinon Triple Crown WSB 23365
kasv. Orivedeb Ratsastuskeskus ky, Ilona Äikäs, Orivesi
om. Nordström Katja & Kauppinen Laura, Vantaa

5 Klockas Zorayah NF - Linda Cederblom 269 67,250 329 63,269 yht. 130,519%
Peveril Providence 16 NF - Smedhults Linda SWE 442 NF - Merrie Master RNF 11
kasv. Cederblom Gun- Britt, Pedersöre
om. Stall Cederblom, Pedersöre

6 Pepperone WPB - Saija Uusitupa 265 66,250 330 63,462 yht. 129,712%
Peacock 8 W - Ginger GER R82-1092 - Gastronom 320034972 BRD
kasv. Uusitupa Saija, Haukila
om. Granqvist Hans & Uusitupa Saija, Haukila

7 Marshland Peat Boy C - Maarit Lahtinen 245 61,250 329 63,269 yht. 124,519%
Ard Ri Cunga IRL 11 IC - Downhill Shawndelle 170 C - Kåsta Scaramouche 2 C
kasv. Rydbeck Cecilia, Parola
om. Rycbeck Cecilia, Parola

8 Streamside Bobby Doyle C - Marja Manninen 250 62,500 318 61,154 yht. 123,654%
Ard Ri Cunga IRL 11 IC - Beauty 101 C - Öxenholm Godot CH 17
kasv. Hoikkala Marja, Valkeala
om. Hoikkala Marja, Valkeala

9 Misskärrs Theo WD - Virpi Rönkkönen 241 60,250 324 62,308 yht. 122,558%
Derwen Qeens Counsel 5 WD - Kotimäen Tennesee - Derwen Time Keeper 1 WD
kasv. Söderholm Karin & Toon, Västanfjärd
om. Blomqvist Malena, Porvoo

10 Marttilan Roberta NF - Essi Tillaeus 237 59,250 289 55,577 yht. 114,827%
Kotimäen Menuett My Life 14 NF - Roulette 225 NF - Maranon RNF 40
kasv. Ritva Hilpelä-Lallukka, Kuusankoski
om. Ritva Hilpelä-Lallukka, Kuusankoski

5-vuotiaat, esteratsastus

1 Pretty Big Ladybug NF - Petja Ahonen 0 0 0 0 yht. 0vp aika 39,08
Ricardo Zaccardi 15 NF - Ebbie Boop 353 NF - Hedlanda Gay Wonder 8 NF
kasv. Riitta Riikonen, Kestilä
om. Kaisa Ovaska - Ahonen, Espoo

2 Jedidjan Rufus 14W - Anna Kärkkäinen 0 0 0 0 yht. 0vp aika 43,87
Simberg Spinner SWE 11 W - Pumlon Rhiannon GB 39 W - Cottrell Merlyn WSB 18694
kasv. Blom Johanna, Lempäälä
om. Blom Johanna, Lempäälä

3 Lanzarus Sun Benjamin W - Linnea Haukilehto 0 0 0 4 yht. 4vp aika 43,76
Casnewydd Showman GB 7 W - Sunbonnet1414 - Fanhults Figaro 2 W
kasv. Haukilehto Ritva, Kellokoski
om. Haukilehto Larissa, Linnea & Marjukka, Kellokoski

4 Ai.Ka Emeenia R - Hyppe Salmi 0 1 yht. 1vp
Haj SWE 21 Russ - M.N. Eskimo 215 Russ - Fridolf 11 Russ
kasv. Kajander Aila, Martinkylä
om. Kajander Aila, Martinkylä

5 Paradox Dazzler RP - Suvi Lahtinen 4 4 yht. 8vp
Falcon SE OX STS 3790 - Zaha Du Ronja - Silver Dream 43 1789
kasv. Weman Jaana, Vasarainen
om. Hakanen Johanna, Nokia